چند مدل ایزوگام تو بازار داریم؟و ویژگی های ایزوگام چیست؟


تعریف کلی ایزوگام:


اگر بخواهیم ایزوگام را در یک جمله تعریف کنیم باید گفت ایزوگام عایقی رطوبتی است که در اندازه ها و ابعاد مختلف موجود بوده و در حالت لایه ای طراحی شده است، در نتیجه برحسب محیط می توان نوع مورد نظر آن را انتخاب و در محیط نصب نمود.
ایزوگام وسیله ای است که بر پایه تکنولوژی روز طراحی شده و در امنیت بیشتر سازه ها در مقابل رطوبت و نشت آب تاثیرگذار می باشد، چرا که بعد از بارش باران و برف احتمال نشت و عبور آب از سازه ها و ساختمان ها زیاد می باشد که خود از عوامل کاهش عمر آنها (سازه ها و ساختمان ها) است.
با توجه به کیفیت بی نظیر ایزوگام ها، می توان از آنها در پروژه های ساختمانی، پی ساختمان ها و پشت بام، استخرها و ... بعنوان عایق رطوبتی قوی استفاده و اجازه عبور آب و رطوبت به بخش داخلی را نداد، به همین دلیل از نشت آب جلوگیری نموده و در افزایش عمر ساختمان ها بسیار تاثیرگذار می باشد.

 

مقاله پیشنهادی:  ایزوگام چیست؟ چند نوع ایزوگام وجود دارد؟


  ویژگی های ایزوگام:

 
ایزوگام عایقی بسیار سبک وزن است که از استحکام بالایی برخوردار بوده و می توان از آن بعنوان آب بند قوی یاد کرد. 
مواد اصلی ایزوگام شامل قیر و الیاف مصنوعی است که توسط حرارت بر بام ساختمان ها و کف محیط هایی که از آب زیاد استفاده می گردد چسبانده می شود، ایزوگام ها در دو نوع فویلدار و پودری قابل تولید است که نوع فویلدار مناسب جهت نصب در پشت بام می باشند و در لایه های مختلف قابل طراحی است و نوع پودری در پی دیوارها، استخر، سرویس بهداشتی و حوضچه ها بیشترین استفاده را داراست. 
با توجه به اینکه ایزوگام بسیار سبک وزن بوده و قابلیت انعطاف پذیری بی نظیری دارد در سخت ترین شرایط نیز از خود مقاومت نشان می دهد، برای مثال عایقی کامل در مقابل بازها و اسیدها می باشد. 
ایزوگام ها قیمت بسیار مناسبی دارند و در انواع مختلفی قابل تولید می باشند، به همین دلیل از سوی مشتریان استقبال بالایی داشته و مصرف کنندگان می توانند با فروش این محصول درآمد فراوانی کسب نمایند.


ساختار ایزوگام: 


از اجزای اصلی ایزوگام می توان به الیاف تیشو و پلی استر اشاره کرد، به بیانی دیگر می توان گفت ایزوگام متشکل از مواد پلیمری و فویل آلومینیومی است که مقاومت بالایی داشته و ضد شکستگی می باشد، در نتیجه می توان از آن در طولانی مدت بدون استهلاک استفاده کرد.


انواع ایزوگام:


- ایزوگام های تک لایه ای:


این نوع ایزوگام ها تنها یک لایه دارند و نسبت به ایزوگام های دو و سه لایه ای عملکرد ضعیف تری دارند، معمولاً در تولید ایزوگام های تک لایه ای از لایه اسپان و یا پلی استر استفاده می شود، این دسته از ایزوگام ها انعطاف پذ یری بالایی دارند به همین دلیل در مکان هایی که نیاز به انعطاف بالایی دارند بسیار رایج است.


- ایزوگام های دو لایه ای: 


همانطور که از اسم این نوع ایزوگام مشخص است از دو لایه تشکیل شده که شامل الیاف پلی استر و الیاف شیشه ای (تیشو) است، ضخامت ایزوگام دو لایه ای نسبت به نوع تک لایه ای بیشتر می باشد و نیز به میزان قیر بیشتری نیاز دارد، در نتیجه از سطح مقاومت بیشتری برخوردار بوده و به ندرت دچار خم شدگی می گردد. 


- ایزوگام های سه لایه ای: 


ایزوگام سه لایه ای عایقی بسیار قدرتمند در مقابل رطوبت است، در طراحی این ایزوگام از سه لایه الیاف داخلی استفاده شده و از سطح جذب قیر بالاتری برخوردار است.


ایزوگام ها از لحاظ ساختار و روکش شامل موارد ذیل می باشد:


ایزوگام های تولیدی این شرکت از لحاظ روکش در انواع مختلف تولید شده اند که رایج ترین آنها شامل ایزوگام با روکش آلومینیومی، ایزوگام بدون روکش، ایزوگام طرحدار و ایزوگام های سنگریزه ای می باشد، در ادامه هر کدام به صورت مختصر شرح داده خواهد شد:


ایزوگام روکش آلومینیومی  یا فویل دار:


جهت محافظت از این ایزوگام در برابر آفتاب، در تولید آن از روکش آلومینیومی استفاده شده است، به همین دلیل ایزوگام های روکش آلومینیومی در محیط هایی که در معرض آفتاب شدید قرار دارند بیشترین استفاده را دارند که پشت بام ساختمان ها از این دسته از مکان ها می باشد، به ایزوگام های روکش آلومینیومی ایزوگام های فویل دار نیز می گویند.


ایزوگام بدون روکش آلومینیوم یا بدون فویل:


از این ایزوگام ها نمی توان در برابر آفتاب شدید استفاده کرد، چرا که روکش دار نیستند ولی جهت استفاده در استخرها، سرویس و آشپزخانه ها بسیار مناسب بوده و مطلوب واقع می گردند. 


ایزوگام های روکش سنگریزه ای:


این نوع ایزوگام ها مجهز به سنگریزه های هستند که کاملاً طبیعی بوده و حالت تزئینی دارند، در نتیجه در زیبایی محیط تاثیرگذار بوده و در پشت بام های ساختمان با جلوه ای بسیار زیبایی نمایان می گردند، همچنین می توان از این ایزوگام در نما و سقف محیط هایی که نیاز به طرحی کلاسیک و شیک دارند استفاده کرد. 


ایزوگام های طرح دار:


ایزوگام های طرح دار از پرطرفدارترین نوع می باشند و در ایجاد جلوه ای ویژه در محیط تاثیر گذارند، چرا که در طرح های سرامیکی و چوبی قابل تولید بوده و بیشتر افراد از آنها در بخش بیرونی ساختمان ها، روی دیوارها استفاده می نمایند. 

 

 

 

پیشنهادی :

 

 

موارد استفاده از ایزوگام:

 

 • پشت بام‌ های ساختمان ها
 • مخازن آب و پی دیوارها و ساختمان ها 
 • تونل‌ و کانال‌های آبیاری
 • زیرزمین و پارکینگ‌های طبقاتی
 • استفاده در مرغداری ها و دامداری ها به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت 
 • پل‌ هوایی و باند فرودگاه
 • سرویس‌ بهداشتی و حمام
 • سردخانه‌ها و سدها
 

مزایای ایزوگام:

 • عایقی قوی در برابر نفوذ رطوبت و آب
 • تولید در انواع و مدل های متنوع
 • قابلیت انعطاف پذیری بالا
 • سبک وزن و ارزان قیمت 
 • قابلیت تولید در لایه های مختلف
 • تولید به صورت روکش دار و بدون روکش
 • قابلیت تولید به صورت طرح دار و تزئینی
 • دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5
این مطلب را به اشتراک بگذارید

دسته بندی ها