گرانترین برند های ایزوگام کدامند؟و دلیل گران بودن آنها

 


همانطور که می دانید ایزوگام عایقی قوی در برابر آب و رطوبت است که در سقف ساختمان ها، کف سرویس بهداشتی و آشپزخانه ها بعنوان مصالح اصلی کاربرد دارند، ایزوگام از نفوذ آب و رطوبت به بخش داخلی جلوگیری نموده و این عامل نقش تاثیرگذاری در افزایش طول عمر ساختمان ها و یا هر محیط دیگری دارد، به همین دلیل امروزه در استخرها، حوضچه ها و پشت بام ها به مصرف می رسند، در گذشته ای نه چندان دور از قیر و گونی های متعدد جهت جلوگیری از عبور آب به بخش داخلی ساختمان استفاده می شد که کارایی لازم را نداشت، همین عامل سبب رشد و توسعه ایزوگام شده است.


ایزوگام در انواع مختلفی طراحی شده و ساختاری لایه ای دارد، در واقع جهت خرید ایزوگام درجه یک باید به تعداد لایه های کاربردی توجه نمایید، ایزوگام در سه حالت تک لایه ای، دو لایه و سه لایه ای تولید شده که مسلماً نوع سه لایه ای گران قیمت تر و باکیفیت تر می باشد، به بیانی دیگر ایزوگام از لحاظ ساختاری به انواع روکش آلومینیومی (فویل دار)، بدون روکش آلومینیومی، ایزوگام های سنگریزه ای و یا نوع طرح دار تقسیم شده است.


ویژگی گران ترین برندهای ایزوگام:


بسیاری از شرکت ها گران ترین برندهای ایزوگام را تولید می نمایند که از لحاظ کیفی در سطح متوسطی قرار دارند، به همین دلیل گران بودن دلیل بر کیفیت آن نیست.
ایزوگام دلیجان یکی از برندهای تولید ایزوگام است که در برابر رطوبت های متعدد و شدید استحکام بالایی داشته و جزو گران ترین برندهای ایزوگام محسوب می شود.


ایزوگام هیرمان از دیگر برندهای معتبر داخلی است که ایزوگام ها را با مواد اولیه و پلیمرهای استاندارد به بازار عرضه نموده است، این ایزوگام ها با بهره گیری از تکنولوژی روز طراحی شده و مواد تشکیل دهنده آن جزو استانداردترین قطعات می باشند (تولید برحسب استانداردهای ISO 9001 – 2008)، به همین دلیل در چندین مرحله مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته و در مرغوبیت آن شکی نیست، ولی بسیاری از گران ترین برندهای ایزوگام دارای قطعاتی استاندارد نیستند.
ایزوگام آذربام از دیگر برندهایی است که در پشت بام ساختمان ها و سرویس های بهداشتی نصب می گرد د، ایزوگام آذربام با قیمت بالایی به بازار عرضه می گردد و از کیفیت بالایی برخوردارند، این شرکت ایزوگام ها را در انواع مختلف طراحی نموده و در انواع روکش دار و بدون روکش قابل طراحی است و نیز از قابلیت تولید ایزوگام به صورت طرح دار و سنگریزهای برخوردار می باشد. 


ایزوگام شرکت پشم شیشه ایران از دیگر برندهایی است که ایزوگام را با قیمت بالا به بازار عرضه می نماید.


قیمت ایزوگام:


ایزوگام در بازار با قیمت مناسب قابل عرضه بوده که در ذیل نمونه هایی آورده شده تا مشتریان عزیز قبل از خرید از قیمت آنها مطلع گردند، البته توجه نمایید که قیمت ایزوگام به صورت تقریبی آورده شده و برحسب روز قابل تغییر می باشد.
قیمت هر متر از ایزوگام بام گستر دلیجان حدوداً 17000 تومان می باشد که این نوع ایزوگام ها حالت دو لایه ای دارند و وزن رول حدوداً 41 کیلو می باشد، این دسته از ایزوگام ها به صورت فوئل دار و غیرفوئل طراحی شده اند.


قیمت هر متر ایزوگام مرجان دلیجان 15500 تومان بوده و قیمت هر متر از ایزوگام های اصل تهران 16500 تومان می باشد. 


ایزوگام سامان دلیجان برای هر متر ایزوگام 16500 تومان در نظر گرفته است، در واقع این نوع ایزوگام ها دولایه ای بوده و وزن آنها 41 کیلو می باشد، این نوع ایزوگام ها در دو حالت فویل دار و بدون فویل قابل تولید است.

 
خصوصیات ایزوگام دلیجان: 


ایزوگام دلیجان از لحاظ جذب آب در چندین مرحله مورد بررسی قرار گرفته و ثابت شده که در برابر آب و رطوبت نفوذ ناپذیر است، این ایزوگام در مقابل اشعه UV مورد سنجش قرار گرفته و مقاومت آن برای همگان ثابت شده است، به همین دلیل در زمان خرید گران ترین برند ایزوگان نباید ملاک اصلی باشد.


در حالت کلی کیفیت ایزوگام ها به دو عامل قدرت چسبندگی بالا و مقاومت بالای آنها بستگی دارد، در نتیجه مصرف کننده می بایست در زمان انتخاب ایزوگام به این دو مورد توجه ویژه نماید. 

 

مقاله پیشنهادی : چگونه ایزوگام با کیفیت رو تشخیص بدیم؟


چسبندگی ایزوگام: 


چسبندگی ایزوگام از پر اهمیت ترین معیار در انتخاب آن است، در واقع در تولید ایزوگام باکیفیت از قیر طبیعی استفاده شده که به راحتی به سطح مورد نظر می چسبد و غیرقابل جدا شدن از سطح می باشد، این در حالی است که در بسیاری از محصولات از روغن های سوخته و اضافات پالایشگاهی به جای قیر طبیعی استفاده شده و کیفیت لازم را ندارند، در نتیجه نمی توان آن را بعنوان عایق قوی در ساختمان ها و ... استفاده کرد، این شرکت ایزوگام ها را با قیمت کارخانه به بازار عرضه می نماید، بنابراین جهت خرید به قیمت کارخانه با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمائید.


استحکام بالای ایزوگام:


ایزوگام های تولیدی مرغوب متشکل از پشم شیشه و پلی استر می باشند که در مقاومت بالای ایزوگام نقش دارند، در نتیجه در افزایش طول عمر ایزوگام تاثیرگذارند.

 


نکات قابل توجه در خرید ایزوگام: 


گران ترین برندهای ایزوگام داخلی حتماً باید دارای نماد استاندارد ملی باشند و مشخصاتی از قبیل تعداد لایه ها (تیشو و پلی استر) در حالت لیبل روی آن قرار گرفته باشد.
گران ترین برند ایزوگام نباید تاریخ گذشته باشد، در واقع هر ایزوگام مناسب نباید بیشتر از 6 ماه در انبار دپو گردد، به همین دلیل جهت خرید ایزوگام درجه یک به تاریخ تولید ایزوگام توجه نمایید، همچنین توجه داشته باشید که ایزوگام متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه ای است که می خواهید از آن استفاده کنید.


در زمان تهیه گران ترین برندهای ایزوگام توجه کنید که محصول از چه ویژگی هایی برخوردار بوده و دقت کنید کیفیت لازم را دارد یا نه، همچنین به یاد داشته باشید که همیشه گران بودن ایزوگام دلیل بر برتریت آن نیست و برچسب آن را مطالعه کنید تا از مواد کاربردی و تاریخ تولید و انقضای آن مطلع شوید. 

 

ویژگی های ایزوگام خوب:


ایزوگام مناسب باید از سطح کشش و انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد و نیز در برابر حرارت از خود مقاومت بالایی نشان دهد، این در حالی است که بسیاری از گران ترین برندهای ایزوگام این ویژگی را ندارند.
ایزوگام مناسبی عایقی ضد نم و رطوبت است که از آن در استخرها و پشت بام به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب استفاده می شود. 
ایزوگام های طرح دار انواع مختلفی دارند، در واقع این ایزوگام ها به صورت آجر نما، موزاییکی و ... قابل تولید می باشند، ایزوگام های طرح د ار نسبت به نوع فویل دار (روکش آلومینیومی) گران تر می باشند، چرا که ساختار ویژه ای داشته و بیشتر از آنها در دیوارها و بخش بیرونی ساختمان استفاده می شود و جایگزینی مناسب برای نمای سنگی ساختمان ها محسوب می شوند.
ایزوگام خوب باید وزن سبکی داشته باشد و قیر و الیاف کاربردی در آن متناسب با محیط باشد تا به راحتی به کف ساختمان ها و سرویس بهداشتی بچسبد.


کاربردهای ایزوگام:

 

 • قابل نصب در پشت بام‌ ها و سرویس بهداشتی ها
 • قابل نصب در مخازن آب و سطح دیوارها و ساختمان ها 
 • تونل سازی ها‌ و کانال‌های آبیاری
 • زیرزمین و پارکینگ‌های طبقاتی
 • قابل استفاده در سردخانه‌ها و سدها
 •  

مزیت های اصلی ایزوگام:

 

 • انعطاف پذ یری بالا و بی نظیر
 • عایقی قوی در مقابل نفوذ رطوبت و آب
 • تولید در طرح ها و مدل های متنوع
 • قابلیت تولید در برندهای مختلف توسط شرکت های تولیدی متعدد
 • سبک وزن و ارزان قیمت 
 • دارای لایه های مختلف
 • تولید به صورت روکش دار و بدون روکش
 • قابلیت تولید به صورت طرح دار و سنگریزه ای
   

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 10
این مطلب را به اشتراک بگذارید

دسته بندی ها